top of page
IMG_4514_edited.jpg

הרצאות וסדנאות

ד"ר רוית אורן מרצה במגוון נושאים המכוונים למינוף הון אנושי ליתרון תחרותי. הרצאותיה וסדנאותיה החווייתיות מזמנות למנהלים ולארגונים ידע תיאורטי חדשני ורלוונטי, התנסות למול מקרי מבחן ופתרונות מעשיים ליישום מיידי.

ד"ר רוית אורן מרצה בועידה ה-10 לעסקים קטנים ובינוניים

הרצאות

הרצאות וסדנאות

שני שליש מהארגונים בעולם מודים שאין להם אסטרטגיה שמוכוונת להון האנושי. מחקר נוסף מצא ש-40 חברות מהמובילות בעולם, מודות שאין בארגונים שלהן מספיק כישרונות. גידול בארגון הוא פועל יוצא של הצמחת הכישרונות בתוכו. מהו טאלנט ארגוני, איך מגייסים ומשמרים טאלנטים ואיך כל זה ממנף את יעדי הארגון?  

 

ההרצאה כוללת ידע תיאורטי לצד דוגמאות מעשיות של ניתוח נתוני תחלופה בחברה ותוכנית פעולה שממנה ניתן להקיש מהכלל אל הפרט.

בית הספר לטאלנטים

חדשנות בניהול כישרונות בארגון

במאה ה-21 ארגונים נדרשים להסתגל לשוק עבודה משתנה, מהיר ועצבני. ארגונים חכמים מבינים שכדי להישאר רלוונטיים בכלכלה תחרותית וחסרת וודאות, יש להשקיע את מירב המשאבים במרכיב החשוב ביותר בארגון – ההון האנושי.

 

ההרצאה מזמנת ידע תיאורטי וכלים מעשיים לאסטרטגיה מושכלת ושיטתית לזיהוי והעצמת ההון אנושי כמנוף ליצירת תוצאות עסקיות טובות יותר ושורת רווח גבוהה יותר.

מהון אנושי ליתרון תחרותי

המדריך המלא

תפיסת המנהיגות הרלבנטית מעסיקה חוקרים אקדמיים, תעשיינים ואנשי עסקים. כולם מדברים בשבחה ומצרים על היעדרה, אך הניסיון להגדיר מנהיגות מותיר את רובנו מבולבלים ומאותגרים. מה הופך מנהלים למנהיגים? מה ההבדל בין מנהיגות לסמכות? מהי מלאכת האיזון היומיומית הנדרשת כדי להפוך ממנהלת למנהיגה?

 

ההרצאה סוקרת את שמונת הקווים המנחים לדמותם של מנהיגות ומנהיגים ארגוניים, מנתחת מקרי מבחן רלבנטיים ומזמנת כלים מעשיים למינוף מנהלים למנהיגים שניתן להקיש מן הכלל אל הפרט.

החומרים שמהם עשויה מנהיגותן

גם במאה ה-21 תופעת ההתעמרות במקום העבודה קיימת ונפוצה. מחקרים מראים שמנהלים מתעמרים מונעים מאגוצנטריות, חוסר ביטחון וצורך בשליטה, ונוהגים בקורבנותיהם במניפולטיביות, נקמנות ואלימות. בשל אזלת יד ארגונית, העדר כתובת מוסמכת לטיפול בבעיה וחשש מפיטורין,  קורבנות ההתעמרות נאלצים לספוג את ההתעללות ולשלם מחיר אישי כבד. מנגד, כשנחשפים מקרים של התעמרות במקום עבודה שלא טופלו כראוי, גם הארגון עלול לספוג פגיעה תדמיתית ואקלימית קשה.

 

ההרצאה סוקרת קווים לדמותו של המנהל המתעמר, תפיסת ההתעמרות בראי החוק ודרכים למיגור התופעה.

בין מרות להתעמרות, מפסיקה לחקיקה

כדי להצליח כיום בשוק רווי תחרות נדרשים כלים חדשים. הרצאה זאת דנה בנושאים הבאים:

  • להפוך לעובד שאי אפשר בלעדיו, כזה שמחפשים לעבוד דווקא אתו, וכל זה - מבלי לסטות מהדרך האישית ומבלי לפעול בניגוד לאופי ולערכים שלנו.

  • לנהל ולקדם את הקריירה באופן נכון.

  • להגדיר מה השיטה שתאפשר לפתח קריירה מצליחה ולאורך זמן. ולא רק למצוא את מקום העבודה הבא.

  • לרכוש ידע לגבי מה המעסיקים חושבים ואיך הם מגייסים או מקדמים עובדים.

  • לשווק את הערך המוסף האישי בצורה הנכונה בארגון ומול מעסיקים פוטנציאליים.

  • לבחון לנצל נכון את המשאבים והיכולות שלנו בכדי להגיע למקום הנכון והמתאים ביותר עבורנו - במקום להתפשר על מה שיש.

מיתוג אישי 

כיצד להפוך לעובד/למנהל שאי אפשר בלעדיו?

האם כל סכסוך עבודה ניתן לפתור בהידברות? יחסי עבודה הם מערכת יחסים משולשת בין המדינה, המעסיקים והעובדים. לכל אחד מהשלושה מטרות שונות וצרכים ייחודיים, חלקם מנוגדים זה לזה. הפרת האיזון העדין בין הצדדים עלולה לייצר קונפליקטים ואף סכסוכי עבודה.

 

ההרצאה סוקרת את הדרכים למשא ומתן אפקטיבי תוך הצגת מקרי מבחן לקונפליקטים שנפתרו בין עובדים להנהלה ובין וועדי עובדים לארגון.

פיצוח הקוד הגנטי למשא ומתן אפקטיבי

תודה! נעמוד בקשר בהקדם

צרו קשר

ד״ר רוית אורן 

מומחית למנהיגות ארגונית 

אימייל: ravit@ravitoren.com

נייד: 050-579-1281

  • Facebook
  • Linkedin
  • Instagram
  • YouTube
הזמנת הרצאה
bottom of page